Prodloužení pěstitelské sezóny

Prodloužení pěstitelské sezóny


Pařeniště

S pěstováním začínají lidé už ke konci zimy, protože takové rajčata a papriky se dají v tomto období zasadit ve formě semínek a dát za okno. Zde nám o něco vyrostou a až bude po mrazech a teploty se ustálí na vyšší číslici, tak je můžeme přesunout ven. Co když už si na jaře chcete vysadit ředkvičky a salát, ovšem venku by Vám tyto rostlin zničil mráz?

skleník z polykarbonátu

I pro tento případ je tu řešení zvané pařeniště. Jedná se totiž o uzavřený prostor, ve kterém jsou před špatným počasím rostlinky skvěle chráněny. Nejčastěji se využívá skla, protože to hezky propustí sluníčko, to zahřeje vnitřní prostor, ovšem teplo už zpět ven nepustí. Nemá smysl dávat pařeniště někam do stínu. Kromě nějakého toho hnojení bychom měli realizovat pravidelnou zálivku, aby zde měli rostliny příjemné prostředí. Nesmíme ani zapomenout na větrání. V chladném počasí by nemělo být příliš dlouhé, ale je potřeba, jinak riskujeme tvorbu plísně.

Skleník

Pařeniště je ideální na sadbu zeleniny, která se následně po zmohutnění přesune ven, kde už nebude hrozit mráz. Nebo zde například můžou být kompletně vypěstovány ředkvičky. Ovšem takové rajčata a papriky zde po celou sezónu mít nemůžete, protože prostor je rozhodně moc malý. K tomuto účelu se poohlédněte po nejlepším skleníku https://www.skleniky.eu/, který funguje podobně jako pařeniště, akorát je zde nesrovnatelně více prostoru, takže ani vyšší rostliny zde není problém vypěstovat.

polykarbonátový skleník

Cenově sice vyjde na poměrně dost peněz, ale vydrží spousty let, během kterých při dobré péči můžete sklidit spoustu zeleniny. Tento výrobce dbá na kvalitní výrobu, což si sami můžete ověřit. K dispozici má polykarbonátové i skleněné výplně, přičemž produkty mají různé rozměry, takže není problém si vybrat. Jejich skleníky jsou přizpůsobení pro pevnou podezdívku, takže po zabetonování a kompletním složením s nimi nehne ani silný vítr.