Podlahové topení se stalo obrovským hitem, protože nabízí výrazně lepší zdroj tepla, než je tomu u klasického ústředního topení s radiátory. Teplo se od podlahy šíří rovnoměrněji, obytný prostor je pak vyhřátý u stropu i u podlahy a nemusí se zbytečně přetápět. Zároveň je teplo velmi příjemné na bosá chodidla, tím pádem si můžeme dovolit bosonohou chůzi i doma v zimě, což je velmi zdravé s ohledem na reflexní plošky na chodidlech, jimiž se stimuluje práce vnitřních tělesných orgánů. Od instalace podlahového topení však mnoho zájemců odrazuje samotná výstavba a také riziko, že když praskne některý segment potrubí, promění se byt ve staveniště. Doposud se totiž topení v podlaze zalévalo betonem, a to je právě ten problém.
Dnes se na to ale jde jinou cestou. Někteří vývojáři přišli na to, že není nutná vůbec žádná konfrontace s betonem, ale že postačí na podlahu pokládat reflexní odrazovou fólii pod podlahové topení a na ni pak systémové desky z polystyrenu, s drážkami pro topné potrubí, a na závěr cementovláknité desky. Tomuto systému se říká suchý systém pokládky podlahového topení a zvládne jej i amatér bez zkušeností a přípravy.
Jakmile máte podlahové topení položené, topné hadice se zapojí do rozdělovače a ten se pak připojí k topnému zdroji. Tím může být plynový kotel, elektrokotel, krb nebo krbová kamna s výměníkem, tedy v podstatě jakýkoli topný systém.
Výhodou suché pokládky je i to, že můžete začít topit prakticky okamžitě, jakmile položíte systémové desky s topnou hadicí a zapojíte ji přes rozdělovač k vytápění. Odpadá tu složité betonování, vysoká hmotnost betonové vrstvy a také čekání na vytvrzení betonu. Suchý systém pokládky se také dobře hodí do prostor, které vyžadují jen omezené hmotnostní zatížení, tedy například podkroví v rodinných domech, vybudované ze staré půdy.